Logotipo Alokabide

Euskadi.eusen logotipoa

CON-2022-SE-0004

ALOKABIDE - Alokairu Sozietatea S.A.
Kontratuaren xedea

Alokabideren SALESFORCE software-plataformaren garapen ebolutibo, euskarri, mantentze eta lizentziamendua

Lehen argitalpenaren data
2022/01/28 05:01
Azken argitalpenaren data
2023/06/06 15:15
Espedientea
CON-2022-SE-0004
Kontratu mota
Zerbitzuak
Izapidetzearen egoera
Kontratuaren aldakuntza
Kontratuaren aurrekontua, BEZik gabe
966.826,69
Botere adjudikatzailea
ALOKABIDE - Alokairu Sozietatea S.A.
Erakunde sustatzailea

A01300706 - ALOKABIDE - Alokairu Sozietatea S.A.

Lizitazio elektronikoa egiteko web orria
https://www.contratacion.euskadi.eus/KPELicitacion
Kontratuaren xedea

Alokabideren SALESFORCE software-plataformaren garapen ebolutibo, euskarri, mantentze eta lizentziamendua

Espedientea

CON-2022-SE-0004

Kontratu txikia
Ez
Covid-19aren kudeaketarako kontratua
Ez
Suspertze, Eraldaketa eta Erresilientzia Plana
Ez
Adjudikazio-prozedura
Irekia
Esparru-akordioa
Ez
Eskuratzeko sistema dinamikoa
Ez
Baterako kontratazioa
Ez
Baliabide propioei enkargatzea
Ez
Izapidetzearen egoera
Kontratuaren aldakuntza
Tramitazioa
Arrunta
Kontratu mota
Zerbitzuak
Errekurtsoa
Bai
Lizitazio elektronikoa
Bai
Lizitazio elektronikoa egiteko web orria
KPE lizitazioa
Bai
Komunikazioa

Kontratazio pleguetara sarrera librea, zuzena, osoa eta doan

Botere adjudikatzailea

ALOKABIDE - Alokairu Sozietatea S.A.

NUTS kodea
ES21
Posta helbidea

-

Erakunde sustatzailea

A01300706 - ALOKABIDE - Alokairu Sozietatea S.A.

Posta-helbidea

Portal de Gamarra, 1A - 2ª planta (Edificio el Boulevard)01013 Vitoria-Gasteiz(Araba/Álava)

Kontratazio-organoa

ALOKABIDEko Administrazio-Kontseilua

Erakunde izapidetzailea

A01300706 - ALOKABIDE - Alokairu Sozietatea S.A.

Posta-helbidea

Portal de Gamarra, 1A - 2ª planta (Edificio el Boulevard)01013 Vitoria-Gasteiz(Araba/Álava)

Kontratazio-mahaia
Kontratazio Mahia - ALOKABIDE
Botere mota
Beste mota bat
Jarduera nagusia

Etxebizitza eta komunitate-zerbitzuak

Beste botere mota bat

Sozietate Publikoa

Harreman teknikoa

Izen-abizenak

Att/ Ainhoa Perez

Helbidea

Portal de Gamarra, 1A - 2ª planta (Edificio el Boulevard)01013 Vitoria-Gasteiz(Araba/Álava)

Helbide elektronikoa
lizitazioak@alokabide.eus
Telefonoa
+34 945000565
Irekitzeko gutxieneko quoruma
2

Mahai/batzordeko kidea

Izena

Itziar Oñate Martínez-Olascoaga

Funtzioa
Idazkari
Helbide elektronikoa

itziar@alokabide.eus

Izena

Ainara Urtiaga Seco

Funtzioa
Ordezko
Helbide elektronikoa

ainara.u@alokabide.eus

Izena

Arkaitz Arbaizagoitia Ortega

Funtzioa
Besterik
Helbide elektronikoa

arkaitz.a@alokabide.eus

Izena

Rosa Labrador Horrillo

Funtzioa
Besterik
Helbide elektronikoa

rosa.labrador@alokabide.eus

Izena

Eider Pagalday Moya

Funtzioa
Besterik
Helbide elektronikoa

eider@alokabide.eus

Errekurtso-organoa
Deskribapena

Kontratuen inguruko Errekurtsuen Administrazio Organoa

Herria
Vitoria-Gasteiz
Helbide elektronikoa
oarc@euskadi.eus
Nagusia
Bai
Erosketa-zentral batek adjudikatzen du kontratua
Ez
CPV
48000000-8 - Software-paketeak eta informazio-sistemak
CPV
72200000-7 - Software-programazioko eta aholkularitzako zerbitzuak (Nagusia)
Gauzatze-leku nagusia EBn
Bai
Gauzatze-leku nagusiaren NUTS kodeak
NUTS kodea
ES211 - Araba/Álava (Nagusia)
NUTS kodea
ES212 - Gipuzkoa
NUTS kodea
ES213 - Bizkaia
Kontratazio Publikoari buruzko Akordioaren babespean dagoen kontratua
Ez
Sortaka zatitzea
Ez
Aldaerak onartzen dira
Ez
Aukerak onartzen dira
Ez
Prezio unitarioak
Bai
Pleguak eskuratzeko modua

https://www.contratacion.euskadi.eus/

Kontratuaren iraupena
2 Urteak
Luzapenak
Bai
Luzapenen kopurua
3
Luzapenen deskribapena

1+1+1

Zerbitzua ematea lanbide jakin baten esku uzten da
Ez
Kaudimen ekonomiko eta finantzarioa kontratazio-pleguetan adierazita
Bai
Kaudimen-irizpideak kontratazio-pleguetan ageri dira
Bai
Adjudikatzeko irizpideak

Hainbat irizpide

Kostuari buruzko irizpideak (irizpide bat baino gehiago badaude)
Irizpidea

Eskaintza ekonomikoa (prezioa)

Ponderazioa
54
Enkante elektronikoa erabiliko da
Ez
Eskaintzak eta parte hartzeko eskaerak aurkezteko lekua
Helbidea

LICITACION EXCLUSIVAMENTE TELEMÁTICA

Telefonoa
+34 945000565
Helbide elektronikoa
lizitazioak@alokabide.eus
Eskaintzak edo parte hartzeko eskaerak aurkezteko erabil daitezkeen hizkuntzak
Hizkuntza
ES - Gaztelania
Hizkuntza
EU - Euskara
Eskaintzak katalogo elektroniko gisa aurkeztu behar dira, edo katalogo elektroniko bat eduki behar dute
Ez
Lizitatzaileak eskaintzari eutsi behar dion gutxieneko epea
2 Hilabeteak
Klausula bereziak
Mota

Ingurumenekoak

Esleipen Irizpideak
Bai
Egikaritzeko baldintza bereziak
Ez
Kaudimen teknikoen irizpideak
Ez
Kontratu erreserbatuak
Ez
Beste batzuk
Ez
Mota

Gizarte arlokoak

Esleipen Irizpideak
Ez
Egikaritzeko baldintza bereziak
Bai
Kaudimen teknikoen irizpideak
Ez
Kontratu erreserbatuak
Ez
Beste batzuk
Ez
Mota

Emakume eta gizonen arteko berdintasuna

Esleipen Irizpideak
Bai
Egikaritzeko baldintza bereziak
Ez
Kaudimen teknikoen irizpideak
Ez
Kontratu erreserbatuak
Ez
Beste batzuk
Ez
Lantegi babestuetarako erreserbatua
Ez
Enplegu babestuko programa batean egikaritzeko
Ez
Nahitaezkoa da kontratua betearazteko adjudikatutako langileen izenak eta lanbide-kualifikazioak ematea
Ez
Fitxategiko oharrak

compromiso adscripción medios

Aldizkako kontratuak dira
Ez
Eskari elektronikoa erabiliko da.
Ez
Fakturazio elektronikoa onartuko da
Ez
Ordainketa elektronikoa erabiliko da
Ez
Zenbatetsitako balioa

2.801.007,11

Kontratuaren aurrekontua, BEZik gabe
966.826,69
Kontratuaren aurrekontua, BEZa barne
1.169.860,29
EBren funtsekin finantzatuta
Ez
Prezio unitarioak
Kontzeptua

Licencia Lightning

CPV
Software-programazioko eta aholkularitzako zerbitzuak
Prezioa, BEZarekin
86,41
Prezioa, BEZ gabe
71,42
Kontzeptua

Partner Community

CPV
Software-programazioko eta aholkularitzako zerbitzuak
Prezioa, BEZarekin
34,78
Prezioa, BEZ gabe
28,75
Kontzeptua

Knowledge

CPV
Software-programazioko eta aholkularitzako zerbitzuak
Prezioa, BEZarekin
34,78
Prezioa, BEZ gabe
28,75
Kontzeptua

Platform

CPV
Software-programazioko eta aholkularitzako zerbitzuak
Prezioa, BEZarekin
19,48
Prezioa, BEZ gabe
16,1
Kontzeptua

Engagement

CPV
Software-programazioko eta aholkularitzako zerbitzuak
Prezioa, BEZarekin
69,57
Prezioa, BEZ gabe
57,5
Kontzeptua

Dispatcher – Field Service

CPV
Software-programazioko eta aholkularitzako zerbitzuak
Prezioa, BEZarekin
124,14
Prezioa, BEZ gabe
102,6
Kontzeptua

Contractor + – Field Service

CPV
Software-programazioko eta aholkularitzako zerbitzuak
Prezioa, BEZarekin
110,32
Prezioa, BEZ gabe
91,18
Kontzeptua

Contractor + (Perfil 2) – Field Service

CPV
Software-programazioko eta aholkularitzako zerbitzuak
Prezioa, BEZarekin
73,55
Prezioa, BEZ gabe
60,79
Kontzeptua

Partner Community Login – Field Service

CPV
Software-programazioko eta aholkularitzako zerbitzuak
Prezioa, BEZarekin
8,42
Prezioa, BEZ gabe
6,96
Kontzeptua

Field Service - AM recortado

CPV
Software-programazioko eta aholkularitzako zerbitzuak
Prezioa, BEZarekin
30,25
Prezioa, BEZ gabe
25
Kontzeptua

Customer Community Logins

CPV
Software-programazioko eta aholkularitzako zerbitzuak
Prezioa, BEZarekin
2,42
Prezioa, BEZ gabe
2
Kontzeptua

Data Storage

CPV
Software-programazioko eta aholkularitzako zerbitzuak
Prezioa, BEZarekin
390,63
Prezioa, BEZ gabe
322,84
Kontzeptua

Paquete SMS

CPV
Software-programazioko eta aholkularitzako zerbitzuak
Prezioa, BEZarekin
88,01
Prezioa, BEZ gabe
72,74
Kontzeptua

Jefe Proyecto IMPLANTACIÓN

CPV
Software-programazioko eta aholkularitzako zerbitzuak
Prezioa, BEZarekin
104,71
Prezioa, BEZ gabe
86,54
Kontzeptua

Consultor Funcional IMPLANTACIÓN

CPV
Software-programazioko eta aholkularitzako zerbitzuak
Prezioa, BEZarekin
87,23
Prezioa, BEZ gabe
80,36
Kontzeptua

Consultor Técnico IMPLANTACIÓN

CPV
Software-programazioko eta aholkularitzako zerbitzuak
Prezioa, BEZarekin
89,75
Prezioa, BEZ gabe
74,18
Kontzeptua

Jefe Proyecto MANTENIMIENTO Y SOPORTE

CPV
Software-programazioko eta aholkularitzako zerbitzuak
Prezioa, BEZarekin
104,71
Prezioa, BEZ gabe
86,54
Kontzeptua

Consultor Funcional MANTENIMIENTO Y SOPORTE

CPV
Software-programazioko eta aholkularitzako zerbitzuak
Prezioa, BEZarekin
87,23
Prezioa, BEZ gabe
80,36
Kontzeptua

Consultor Técnico MANTENIMIENTO Y SOPORTE

CPV
Software-programazioko eta aholkularitzako zerbitzuak
Prezioa, BEZarekin
89,75
Prezioa, BEZ gabe
74,18
Behin-behineko bermea
Ez
Behin betiko bermea
Ez
Fitxategiak
Fitxategi mota
Justifikazio-memoria
Fitxategiaren izena
Fitxategi mota
Karatula
Fitxategiaren izena
Fitxategi mota
Administrazio-klausula partikularren agiria
Fitxategiaren izena
Fitxategi mota
Proposamen ekonomikoaren eredua
Fitxategiaren izena
Fitxategi mota
EKAB
Fitxategi mota
Mahaiaren osaera
Fitxategiaren izena
Fitxategi mota
Beste batzuk
Fitxategiko oharrak

compromiso adscripción medios

Fitxategi mota
Oinarri teknikoen agiria
Fitxategi mota
Espedientea onartzea
Fitxategi mota
Beste batzuk
Fitxategiko oharrak

Informe insuficiencia medios

Ez dago loteei buruzko informaziorik
Eskaintzak edo parte hartzeko eskabideak aurkezteko muga-eguna
2022/02/28 11:00
Plikak irekitzea Gaitasun eta kaudimena
Deskribapena

SOBRE 1

Irekitze-data
2022/02/28 14:00
Publikoa
Ez
Lekua

*

Pertsona baimenduei eta irekitzeko prozedurari buruzko informazioa

miembros de la mesa

Plikak irekitzea Balio-iritziak
Deskribapena

SOBRE 2

Irekitze-data
2022/03/01 11:00
Publikoa
Ez
Lekua

*

Pertsona baimenduei eta irekitzeko prozedurari buruzko informazioa

miembros de la mesa

Plikak irekitzea Formulak
Deskribapena

SOBRE 3

Irekitze-data
2022/03/08 11:00
Publikoa
Ez
Lekua

*

Pertsona baimenduei eta irekitzeko prozedurari buruzko informazioa

miembros de la mesa

Mahaiaren/batzordearen erabakiak
Deskribapena

ACTA APERTURA SOBRE 3 OFERTA ECONÓMICA

Deskribapena

ACTA CALIFICACIÓN Y REVISIÓN JUICIOS VALOR

Deskribapena

ACTA APERTURA SOBRE 1

Beste batzuk
Kontzeptua

PREGUNTAS Y RESPUESTAS

Kontzeptua

INFORME TÉCNICO SOBRE 2

Enpresa lizitatzaileak
Izen soziala

PKF ATTEST BLUEWAY SL

IFK
B88201355
Sailkapena
ENI
ETEa da
Ez
Egoitza soziala Europar Batasunean
Bai
NUTS kodea
ES211
Probintzia
Bizkaia
Udalerria
Bilbao
Posta-helbidea
Alameda Recalde 36-8º
Posta-kodea
48009
1. telefonoa
+34 944243024
Helbide elektronikoa
ane.vadillo@pkf-attest.es
Erregistro-data
2022/02/28
Aurkeztutako lizitatzaileen kop.
1
Enpresa txiki eta ertainetatik jasotako eskaintzen kop.
0
EBko beste estatu kide batzuetatik jasotako eskaintzen kop.
0
Hirugarren herrialdeetatik jasotako eskaintzen kop.
0
Bide elektronikoz jasotako eskaintzen kop.
1
Adjudikazioa
Esleipendunaren eskaintza

Oinarrizko eskaintza

Prezioa, BEZ gabe
749.286,94
Prezioa, BEZarekin
806.637,19
Epea (hilabeteak)
24
Prezio unitarioak
ConceptoPrecio sin IVAPrecio con IVAPlazo (meses)
Licencia Lightning 7.430,088.990,391
Partner Community647,28783,21
Knowledge107129,471
Platform133,8161,891
Engagement47,0856,961
Dispatcher – Field Service91,49110,71
Contractor + – Field Service 467,04565,111
Contractor + (Perfil 2) – Field Service1.349,41.632,771
Partner Community Login – Field Service465,75563,551
Field Service - AM recortado449,5543,891
Customer Community Logins1619,361
Data Storage575,72696,621
Paquete SMS61,5374,451
Jefe Proyecto IMPLANTACIÓN7.873,589.527,0324
Consultor Funcional IMPLANTACIÓN30.185,8136.524,8324
Consultor Técnico IMPLANTACIÓN93.177,53112.744,1124
Jefe Proyecto MANTENIMIENTO Y SOPORTE8.345,4810.098,0324
Consultor Funcional MANTENIMIENTO Y SOPORTE30.047,7736.357,824
Consultor Técnico MANTENIMIENTO Y SOPORTE128.531,74155.523,424
Adjudikazioaren data
2022/05/10
Epea
2 Urteak
Epearen hasiera-data
2022/06/06
Enpresa esleipenduna
Sozietate-izena
PKF ATTEST BLUEWAY SL
IFK
B88201355
Gauzatze-leku nagusia EBn
Bai
Gauzatze-leku nagusiaren NUTS kodeak
ES211 - Araba/Álava (Nagusia)
Litekeena da kontratua azpikontratatzea
Ez
Ebazpen-dokumentuak
Fitxategi mota
Behin betiko ebazpena - Adjudikazio-ebazpena
KONTRATUA
Kontratuaren kodea
Kontratuaren egoera
Betetzea
IFK
B88201355
Izen soziala
PKF ATTEST BLUEWAY SL
Enpres. sina. D/Formalizazioa
2022/06/06
Admin. sina. D
2022/06/02
Kontratu-gorabeherak / Prezio-aldaketak
Kontzeptua

INFORME JURIDICO SOBRE LA MODIFICACIÓN DEL CONTRATO MIXTO DE SERVICIO Y SUMINISTRO DE DESARROLLO EVOLUTIVO, SOPORTE, MANTENIMIENTO, Y LICENCIAMIENTO DE LA PLATAFORMA DE SOFTWARE SALESFORCE DE ALOKABIDE

Akordioaren data

2023/04/21

Zenbatekoa

23,035

Kontzeptua

INFORME TÉCNICO PARA LA AMPLIACION DE CONTRATO POR AMPLIACION DE LICENCIAS

Akordioaren data

2023/04/20

Zenbatekoa

23,035

Kontzeptua

ANEXO AL CONTRATO

Akordioaren data

2023/05/30

Zenbatekoa

23.035

Kontzeptua

ACEPTACIÓN PKF MODIFICACIÓN

Akordioaren data

2023/05/05

Zenbatekoa

23,035

Kontzeptua

RESOLUCIÓN APROBACIÓN DEFINITIVA MODIFICACIÓN

Akordioaren data

2023/05/05

Zenbatekoa

23,035

Kontzeptua

RESOLUCION DE LA DIRECTORA DE ALOKABIDE, POR LA QUE SE INICIA EL PROCEDIMIENTO DE MODIFICACIÓN DEL CONTRATO MIXTO DE SERVICIO Y SUMINISTRO DE DESARROLLO EVOLUTIVO, SOPORTE, MANTENIMIENTO, Y LICENCIAMIENTO DE LA PLATAFORMA DE SOFTWARE SALESFORCE DE ALOKABIDE

Akordioaren data

2023/04/21

Zenbatekoa

23,035

Kontratatzailearen profilean argitaratu
Bai
Automatikoki argitaratu EBAOn
Bai
ABAOko iragarki zenbakia (20XX/S XXX-XXXXXX) baino lehenagokoa
2022/S 021-052209
Ez dago baliabideei buruzko informaziorik
Oraingoa